Poniżej publikuję wybrane opinie osób korzystających z terapii i hipnoterapii w Ośrodku Hipnozy i Psychoterapii. Opinie dotyczą między innymi pracy z lękiem, uzależnieniami, fobiami, zaburzeniami odżywiania, stresem, problemami psychosomatycznymi oraz kryzysami emocjonalnymi.
Uzależnienia
Psychoterapia uzależnień – narkomania
Violetta
Przemiły człowiek w kontakcie z pacjentem. Syn jest zachwycony Panem Gutkowskim i mówi, że nie wyobraża sobie wizyty u kogoś innego. Jest już po kilku spotkaniach. Boję się każdego dnia o moje dziecko, choć to już dorosły człowiek. Dziękujemy i czekamy na kolejną wizytę, wierząc głęboko, że pan doktor swoimi umiejętnościami i oddaniem potrafi wyprowadzić go z tego strasznego nałogu, dzięki czemu będzie mógł żyć normalnie. Dziękuję.
Uzależnienie od alkoholu
Elżbieta
Mój ojciec jest alkoholikiem od ponad dwudziestu lat. Od kilku lat zaszywał się esperalem, ale to nie jest skuteczne leczenie, ponieważ potem zapijał esperal już po kilku miesiącach. Bałam się, że umrze podczas tego zapijania. Od lekarza – profesora jednej z warszawskich klinik – dowiedziałam się o doktorze Gutkowskim, który z dużym uznaniem wyrażał się o nim i polecał go nam. Czekaliśmy ponad dwa tygodnie na wizytę w Warszawie. Ojciec, jak wszedł do gabinetu, bardzo bał się tej wizyty i powiedział doktorowi, że jest dla niego ostatnią szansą. Pan Gutkowski uśmiechał się i mówił, że ma sporo takich pacjentów. Już po pierwszym spotkaniu działo się z nim coś niezwykłego. Był spokojny i nie miał ochoty na alkohol. Ojciec nie pije już ponad 7 miesięcy i wiem, że nie będzie pił. Pan Gutkowski to niezwykły terapeuta, pełen pasji i takiego niesamowitego spokoju. Ma także duże doświadczenie. Podczas pierwszej wizyty, kiedy poprosił nas do gabinetu, miałam jakieś dziwne przeczucie, że mogę być spokojna o mojego ojca i nie myliłam się. Polecam tego lekarza.
Włodzimierz
Od kilku tygodni już nie jestem na terapii i cieszę się z tego, że terapia została zakończona. Myślę jednak, że jeszcze od czasu do czasu tu zajrzę… Ale jestem już na tyle silny, że nie muszę pić i nie muszę dzwonić po żonę, aby przywiozła mnie nieprzytomnego po pracy do domu. W trakcie terapii zdarzały się chwile słabsze i mocniejsze, ale zawsze wzmocniony po każdej sesji czułem się lepiej. I tak małymi kroczkami dotarłem do tej chwili, jaka jest dzisiaj, kiedy nie myślę o piciu, choć wiem, że to zło czaić się będzie za moimi plecami jeszcze trochę czasu, a może i dłużej. Muszę uważać. Ale mogę sobie teraz pozwolić na to, aby porozmawiać z rodziną, usiąść do wspólnego posiłku itd. Życzę tego wszystkim alkoholikom, aby wydostali się z tego piekła i dziękuję za pomoc.
Julia
Mija już właściwie półtora roku od kiedy jestem nieustannie „trzeźwa”. Nie ma dnia, bym Pana nie wspominała. Jestem ogromnie wdzięczna za Pana pomoc. Czuję się wspaniale. Cieszę się życiem, a najbardziej tym, że znów jestem sobą. Radzę sobie świetnie, ale też jestem czujna. Nawet papierosy rzuciłam. Jestem dozgonnie wdzięczna.
Rzucanie palenia
Janusz
Jestem nałogowym palaczem, wypalałem jedną, czasem dwie paczki papierosów dziennie. Próbowałem różnych metod rzucania palenia, jednak nałóg był silniejszy i po jakimś czasie znów wracałem do palenia. Pan Gutkowski był moją „ostatnią deską ratunku” na pozbycie się nałogu. Jestem już po 3 wizytach i nie odczuwam już przymusu sięgnięcia po papierosa. Jestem pozytywnie zaskoczony skutecznością tej terapii. Gorąco polecam wszystkim palaczom! Dziękuję.
Nerwica lękowa, lęki i fobie
Lęk i nerwica lękowa
Alicja L.
Piszę tę opinię, aby ewentualnie pomóc tym osobom, które nadal się wahają nad terapią. Zgłosiłam się do gabinetu z problemem lęku. Z pierwszej wizyty wyszłam spokojniejsza, gdyż terapeuta zlokalizował go, objaśnił jego istotę i zaproponował rozwiązania. Chodzę regularnie na spotkania, bo chcę walczyć o siebie! Za każdym razem widzę zmiany, które utwierdzają mnie w moim postępowaniu.
Andrzej R.
Od dzieciństwa zmagam się z nerwicą lękową. Bardzo utrudniało mi to życie, do tego stopnia, że całymi dniami siedziałem w domu, nie mogłem spotykać się z ludźmi, pracować. Moje codzienne życie zamieniło się w koszmar. Lęki ograniczały mnie do tego stopnia, że miałem duży problem, aby odważyć się rozpocząć terapię. Zrobiłem jednak pierwszy krok i umówiłem się na wizytę do Pana Gutkowskiego. Już po pierwszej wizycie poczułem, jak opada ze mnie stres i napięcie, przyszedł wreszcie dawno wyczekiwany relaks. To było coś niesamowitego. Moje ciało już nie jest tak spięte. Pan Gutkowski pozwolił mi spojrzeć z innej perspektywy na moje lęki i już mnie one tak nie blokują. Teraz, po kilku wizytach, czuję się zrelaksowany i zmotywowany do działania. Do pracy chodzę już spokojniejszy i bardziej pewny siebie. Polecam wszystkim, którzy czują, że tradycyjna terapia nie daje efektów.
Danuta P.
Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii polecił mi znajomy. Zgłosiłam się na terapię z powodu nerwicy lękowej. W wyniku terapii w Ośrodku udało mi się pozbyć mojego wieloletniego problemu. Dziękuję!
Marian
Syn już po pierwszej wizycie zrozumiał istotę swoich lęków... I pomimo że problemem są kwestie somatyczne, borelioza i bartonella, zaczyna radzić sobie z narosłymi nerwicami. Myślę, że szybciej wróci do zdrowia. Dziękujemy.
Mark
Dzień dobry! Czuję się już o wiele lepiej, chociaż moja terapia niedawno się zaczęła. Nie napiszę, u którego terapeuty leczę się, bo wolę być anonimowy. Ale cieszę się, że mogę pracować z takimi ludźmi i w tak miłej atmosferze. Hipnoza daje mi poczucie doświadczania czegoś ważnego. Myślę, że po zakończeniu tej terapii nie tylko pozbędę się swoich lęków i złego samopoczucia, ale będę o wiele lepiej rozumiał samego siebie. Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć...
Pacjentka
Początkowo miałam wątpliwości co do możliwości znalezienia wspólnego „kierunku”, jednak pan Gutkowski okazał się bardzo profesjonalny. Nie podjął się terapii, bo korzystam z takowej gdzie indziej. Nie zostałam jednak bez niczego: pokazał mi, jak pracuje On i — najważniejsze — pomógł w kwestii, która odebrała mi chęć do funkcjonowania. Po raz pierwszy od czterech tygodni mogłam rozmawiać, wyjść z domu. Dziękuję.
Fobie
Wojtek D.
Na terapię zgłosiłem się, aby zwalczyć arachnofobię. Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii poleciła mi znajoma. Po kilku wizytach zmniejszyłem swój strach przed pająkami. Potrafię teraz stawiać kolejne kroki w celu dalszego wychodzenia z fobii. Potrafię wprowadzić się w stan transu w celu relaksu i poprawy samopoczucia.
Pacjentka
Poszukiwałam pomocy w problemie fobii społecznej. Znalazłam Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii Gutkowski, który wzbudził moje zaufanie i miał dość atrakcyjną ofertę. Zakończyłam terapię, dzięki której przepracowałam wiele problemów, nauczyłam się otwierać na swoje emocje, nauczyłam się rozmawiać z wieloma ludźmi, naprawiłam relacje z rodziną. Teraz mam lepszy pogląd na to, kim jestem oraz czego chcę w życiu.
Zaburzenia odżywiania
Beata R.
Od kilku lat zmagałam się z anoreksją. Trafiłam do p. Sławomira Gutkowskiego, gdyż wiedziałam, że hipnoza będzie moją ostatnią deską ratunku. I z tego miejsca chcę bardzo podziękować Panu Sławkowi, że uratował mnie od tego piekła, jakim jest anoreksja. Dzięki pomocy Pana Sławka zmieniłam sposób myślenia o sobie i o rzeczywistości. Teraz czerpię radość z każdego dnia! Polecam wizytę u świetnego i doświadczonego terapeuty.
Grace
Zmagałam się 12 lat najpierw z anoreksją, która potem przybrała postać bulimii. Przeszłam różne terapie, brałam silne leki antydepresyjne. Myślałam, że to już koniec. Nadzieja pojawiła się w gabinecie Pana Sławka Gutkowskiego, ale na początku miałam silne stany zwątpienia i załamania. Dziś mogę powiedzieć, że uporałam się z bulimią. Stałam się na tyle silna, że mogę teraz pracować i żyć w Irlandii. Wybieram się w marcu do Polski. Odwiedzę pana w Warszawie i skorzystam z sesji.
Iwona
Dziękuję ślicznie, Panie Sławku, za zredagowanie mego listu na stronie www. Może być tam nawet moje imię. Nie przeszkadza mi to i nie wstydzę się mojej choroby, bo już mnie nie dotyczy. To już jest za mną, ale bardzo chciałabym, żeby te dziewczyny uwierzyły, że z bulimii da się wyjść...
Problemy psychosomatyczne
Magdalena W.
Do Ośrodka zgłosiłam się z powodu syndromu jelita drażliwego. Z Państwa strony internetowej dowiedziałam się, że leczą Państwo to schorzenie, więc postanowiłam się zapisać. Moje osiągnięcia po terapii:
- udało mi się zwalczyć bardzo dolegliwe bóle brzucha na tle psychicznym, związane z syndromem jelita drażliwego, które bardzo utrudniały mi funkcjonowanie,
- udało mi się dojść do bardzo ważnych wniosków na temat relacji z ojcem. Rozwiązałam również problem patologicznego postrzegania relacji z ojcem i postrzegania siebie,
- udało mi się zmienić postrzeganie mojej relacji z ludźmi.
Depresja i kryzysy emocjonalne
Piotr C.
Do Ośrodka zgłosiłem się ze stanami lękowymi i depresyjnymi. Pani psycholog zmieniła postrzeganie świata, otworzyła mi oczy na wiele nowych zjawisk zachodzących w moim ciele. Dzięki niej stałem się człowiekiem pełnym radości i odzyskałem równowagę psychiczną. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc.
Ewa
...w gruncie rzeczy bardzo cieszę się, że są jakiekolwiek zmiany — lepsze czy gorsze — ale uwolniłam się od tego marazmu i beznadziejności, w której ugrzęzłam i tkwiłam do niedawna...
Michał
Panie Sławku! Dzisiaj podjąłem ważną decyzję! Chcę żyć! Powiedziałem Iwonie, że idę do pracy w drukarni. Zmartwiło mnie to, że ona nie podeszła do tego z takim entuzjazmem jak ja. Może jeszcze nie wierzy, że ja staję się inny. Po południu miałem znowu okropny dół, ale już wiem, jak mam sobie z tym radzić. Rozmawiałem z moim szefem w sprawie zmiany pracy. Powiedział mi, że jest zaskoczony, ale cieszy się z tego, że powoli odzyskuję siły. Na razie nie może mi pomóc, ale obiecał, że pomyśli o mojej prośbie. Myślę, że to będzie taki test dla mnie, kiedy znowu zacznę pracować na całym etacie. Cieszę się, że Ola już zaczęła rozmawiać ze mną. Niby to nic takiego, ale wie Pan, jak mnie to bardzo męczyło. Najbardziej niepokoi mnie jeszcze to, że Iwona patrzy na mnie jeszcze podejrzliwie. (...) Ciągle przypomina mi tylko o tym zadaniu, które mi Pan zlecił. Czy mam jeszcze wykonywać łącznie z pierwszym ćwiczeniem? (...) Boję się jeszcze tego, że wszystko wróci...
Stres i wystąpienia publiczne
Michał S.
Do Ośrodka zgłosiłem się z powodu stresu przed wystąpieniami publicznymi. Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii wybrałem ze względu na jego lokalizację. Dzięki terapii poziom stresu przed wystąpieniami publicznymi został zredukowany w widoczny sposób. Przestałem obawiać się mówić do szerszej publiczności. Wystąpienia publiczne powoli zaczynają sprawiać mi przyjemność i nie są już tylko przykrą koniecznością.
Rozwój osobisty, spokój wewnętrzny i relacje
Kazimiera
Po pierwszej wizycie stwierdzam, że trafiłam w dobre ręce. Osobowość p. Gutkowskiego ujęła mnie, jak również jego skupienie na mnie podczas całego spotkania. Mimo niemłodego wieku może, przy jego pomocy, uzyskałam spokój wewnętrzny, na który sądzę, że zasługuję.
Karolina D.
Jestem już po pierwszej wizycie, ale nie ostatniej. Dziękuję, Panie Sławku. Bardzo dobrze rozpoznał Pan mój problem i pokazał możliwe drogi pomocy. Czuję, jakby ktoś otworzył przede mną zamknięte wcześniej drzwi. Niesamowite przeżycie! Polecam!
Anna R.
Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii znalazłam w Internecie. Wiedziałam, że jest to cały ośrodek, nie jakiś gabinet prywatny i czułam się bezpiecznie. Przed terapią moim problemem była samotność, brak akceptacji, poczucie odrzucenia, problemy seksualne. Terapia w Ośrodku dała mi większy spokój, trochę inne spojrzenie na problemy, próby ich rozwiązania.
